Poznejte svou pleť

Povrch kůže u dospělého člověka tvoří spolu plochu průměrně 1,5 až 2 m2. Hmotnost odpovídá cca celkové 10% tělesné hmotnosti.

Kůže je zrcadlem těla a duše. Spolupracuje s vnitřními orgány - zurcadlí jejich zdatnost, zdraví  a také umožňuje kontakt s vnějším prostředím - chrání nás před vnějším agresivním prostředím.

Kůže se skládá ze 3 vrstev:

 • pokožka = epidermis je nejsvrchněji  uložená vrstva, na tváři se nazývá pleť,
 • škára = dermis, korium, střední vrstva
 • podkoží = subcutis, nejhlouběji uložená vrstva, podkožní tkáň

 

EPIDERMIS = POKOŽKA/ PLEŤ

Pokožka, t.j. horní vrstva kůže je bezcévná. Její výživa je zajištěna difúzí látek ze střední vrstvy směrem k povrchu, z povrchu pokožky za pomoci různých mechanizmů naopak dovnitř této vrsty. Má různou tloušťku, závislou od místa lokalizace, průměrně 0,2 mm. Pokožku tvoří minimálně 5 vrstev " mrtvých" buněk, které se nazývají keratinocyty. V této vrstvě se nacházejí i tzv. melanocyty - buňky produkující kožní pigment-melanin. Melanin podmiňuje barvu kůže, vlasů i očí, ochraňuje kůži před škodlivými vlivy ultrafialového záření. Jeho nadměrnou tvorbou vznikají nežádoucí pigmentace, např. pihy, tmavé skvrny na obličeji žen užívajících např.hormonální antikoncepci. V epidermis probíhá neustálá obnova buněk-keratinocytů  a to posunem od spodní vrstvy k povrchu kůže, čímž dochází k regeneraci a obnově pokožky. Na povrchu se tak hromadí staré, odumřelé buňky. Tento proces trvá na těle cca 28 dnů a na tváři cca 14 dnů. Postupujícím věkem se tento interval prodlužuje.

- tuto vrstu se snažíme při peelingu sterilními mikrojkrystalky korundu očistit, tím i odstranit pigmentové nedostatky pleti
 

DERMIS = VAZIVOVÁ VRSTVA

Ve střední, vazivové vrstvě kůže, tloušťky 0,6 - 3 mm, se nacházejí nejdůležitější buňky a vlákna, které hrají důležitou roli v procesu stárnutí. Fibroblasty, které produkují kolagen, kolagenní vlákna, probíhající paralelně s kožním povrchem, odpovídají za pevnost kůže. Elastická vlákna zajišťují pevnost a elasticitu kůže. Ve třetí dekádě jejich množství ubývá a pozorujeme proces stárnutí kůže. Potní žlázy, cévky jsou obklopeny tzv. retikulinovými vlákny. Kyselina hyaluronová a další složky, které vyplňují prostor mezi buňkami, mezi vlákny, vážou vodu, ionty, cukry a bílkoviny a vytvářejí spolu mezibuněčnou hmotu podobnou gelu. Kyselina hyaluronová působí navíc antibakteriálně.

- při rejuvenaci pleti, jejím vypnutí, vyhlazení vrásek působíme právě v této vrstě kůže (radiofrekvencí, CPL, IPL, laserem, modrým světlem,ultrazvukem...) a to stimulací tvorby nových kolagenních a elastinových vláken...
 

SUBCUTIS = PODKOŽÍ

V nejhlubší vrstvě kůže, v podkoží, jsou přítomné tukové buňky. Tyto jsou uložené ve shlucích a obklopeny vazivovými vlákny. Tloušťka podkoží kolísá od nejtenčí vrstvy na víčkách, po silnou vrstvu na břiše, hýždích, stehnech, kde vytváří tzv. tukové polštáře.

- toto je cílová oblast lipolýzy nebo lipodestrukce " bez skalpelu" různými metodami: radiofrekventnční lipolýza nebo jednoduše termolipolýza, ultrazvuková nízkofrekvenční kavitace, laserová lipolýza, injekční lipolýza, estetická rázová vlna..

ADNEXA

Součástí kůže jsou i tzv.adnexa - krevní cévy, lymfatické cévy, nervové vlákná a tělíská, potní, mazové žlázy, vlasy, nehty. Mají anatomické i vývojové vztahy ke všem vrstvám kůže.

 • Různé nervové tělíská s informaci vedoucími nervovými vlákny zajišťují vnímavost kůže na vnější i vnitřní podněty, jako je teplo, chlad, tlak, dotek, bolest. Vděk této vnímavosti vzniká tzv. husí kůže nebo od bolestivého podnětu jednoduše reflexně " ucukneme".

 • Mazové žlázy jsou zejména na obličeji a horní části hrudníku, vážou se na vlasový váček, jejich činnost je řízena hormonálně. POtíže v aktivitě mazové žlázy se můžou projevit jako akné nebo jako suchá pleť s nedostatkem povrchové lipoidní vrstvy.
 • Potní žlázy jsou rozptýleny po celém povrchu kůže. Mohou být vázány na chloupky, mohou mít i volné vyústění na povrch kůže. Aktivní se stávají v pubertě. Pocení rozlišujeme termoregulační, gustatórní( podmíněné chutí), emocionální, reflexní, podmíněné léky.

Povrch kůže má kyselé pH mezi 4,5 - 6,5 a je způsobeno směsí rozkládajících se odumřelými bunek, potu s mazem. Tato vrchní " bariera" ochraňuje kůži před bakteriemi, před škodlivým vlivem okolí, umožňuje vstřebávání látek rozpustných v tucích a vodě.

V kůži probíhají specifické metabolické, imunologické procesy. Kůže je důležitý detoxikační, vylučovací orgán. Kůže je i neopomenutelným smyslovým orgánem vnímajícím teplo, tlak, chlad, dotek a bolest.

 

PRAVIDELNÁ DENNÍ PÉČE O PLEŤ

K udržení zdravé a mladé pleti vede pouze každodenní péče. Pozůstává z několika  kroků:

 • nejdůležitější je odličování, čištění:

              Na povrchu kůže se hromadí kromě starých odumřelých buněk / keratinocytů / bakterie, maz, pot, zbytky dekorativní kosmetiky, nečistoty z okolního prostředí. Pokud povrch kůže pravidelně dvakrát denně očišťujeme, nedochází k ucpávání pórů, netvoří se záněty z pomnožení bakterií, nezpomaluje se regenerace, aplikované produkty se maximálně vstřebávají. Kůže zůstává svěží, jasná.

 • peeling ( píling)
 • tonizace
 • aplikace séra nbeo koncentrátu
 • aplikace krému

 

Čištění pleti

 • večer: odlíčení, odstranění make-upu pomocí SPRAY MIST SKIN CLEANSER. Přípravek je vhodný pro všechny typy pleti, na obličej, oči a dekolt. Přípravek je ve formě spreje, bez obsahu mýdla ( pleť tedy nevysušuje), zanechává pocit jemné, hedvábné a hydratované pleti. Svým složením zklidňuje podrážděnou pleť a navrací jí přirozené pH.
 • Večer i ráno: po odlíčení následuje čištění pleti pomocí čisticího mléka, které odstraňuje maz, pot, odumřelé buňky a bakterie z povrchu kůže. Přípravky na odličování a čištění se odlišují svým složením. Je možné použít pouze čistící mléko, odličovač však svým vlastnostmi a texturou je efektivnější v odstraňování dnes už tak stabilních složek make-upu jako mléko a tím šetří čas a materiál. Proč nepoužít pouze odličovač? Je agresivnější než čistící mléko ale pro čištění pleti nedostatečný.
   
 • GENTLE CLEANSER - bez obsahu mýdel a pěnivý přísad je vhodný pro suchou pleť, má výrazné hydratační a revitalizační účinky, obsahuje chitosan odstraňující nečistoty s detoxikační schopností, glycerin má hydratační vlastnosti, vit E je antioxidant, chrání buňky a podporuje regeneraci.
 • Pro smíšenou a mastnou pleť je vhodný SOFT Cleanser, který pleť zklidňuje a působí protizánětlivě s obsahem přírodních složek, které regulují tvorbu mazu. Nenarušuje přirozené pH pleti.
 • EPI-A Cleanse - pro smíšenou a mastnou pleť. Důkladně odstraňuje nečistoty a maz z povrchu kůže, přičemž zachovává ochrannou vrstvu a dbá o přirozené pH pleti. Zabraňuje vzniku černých teček / komedonů /. Obsahuje přirozené složky, které regulují tvorbu mazu, dále kyselinu hyaluronovou, která má hydratační vlastnosti.

 

Peeling

Pro zdraví pleti je DŮLEŽITÉ pravidelné odstraňování zrohovatělé kůže peelingem.

 • EPI PEEL je složený z jemných granulek, které odstraňují maz a také nečistoty usazené hluboko v pórech. Epi peel podporuje regeneraci buněk. Podle typu pleti aplikujte na mastnou, aknózní pleť 1-2x týdně. Smíšená pleť 1x do týdne ev. 1x do 2 týdnů. Obsahuje mikrogranule z mořských řas, přírodní rostlinný olej, vitamin E – antioxidant, který chrání a regeneruje, rostlinný glycerín hydratující pleť.

 

Tonizace

Dalším krokem v péči je tonizace pleti. Je to proces, který kromě uzavíraní vyčištěných pórů, navrací správné pH pleti, osvěžuje, zklidňuje, zvlhčuje. Je důležitá i pro dobré fungování krémů. Kosmetickým přípravkem na tonizaci je pleťová voda, kterou si volíte podle typu pleti.

 • Pro suchou a citlivou pleť je určen AQUATONE. Obsahuje výtažky ze šípkové růže, která plní ochranné a regenerační funkce, zpevňuje rozšířené a popraskané cévky.Glycerin hydratuje. Okurka pleť zklidňuje.
 • Na normální, smíšenou pleť je vhodný přípravek HYDROTONE, který zachovává optimální pH a zanechává na pokožce jemný hydrofilm.Glycerinu který pleť hydratuje. Chitosan odstraňuje nečistoty a pleť detoxikuje.
 • Dermakozmetika Renlive má v nabídce také minerální vodu ve spreji PURE HYALURON WATER, určenou pro všechny typy pleti, můžeme ji použít po i na tonizaci pleti, během dne pro osvěžení pleti, při zarudnutí, matném a suchém povrchu, díky obsahu kyseliny hyaluronové a jejích hydratačním vlastnostem i po holení a depilaci na zklidnění podrážděné pleti. Vrací pleti její přirozené pH. Obsahuje také solný roztok s neutrálním pH, obohacený o uklidňující oligo-prvky s účinky balzámů - např. sodík, vápník, magnézium, draslík a bór.

 

Po důkladném čištění pleti můžeme přejít k aplikaci koncentrátů, sér a krémů - máte možnost bohatého výběru ze škály produktů, dle typu, dle stáří pleti a dle problémů pleti.

Příslušné e-shop produkty: 
(200ml)
  ...
845.00 Kč
(200ml)
Lehké, změkčující extra jemné čistící mléko pro rychlé a d...
852.00 Kč
(200ml)
  ...
845.00 Kč
(100ml)
...
1240.00 Kč
(150ml)
Nenahraditelný, jemný, osvěžující, čirý odličovací sprej o...
778.00 Kč
(200ml)
  ...
845.00 Kč
(200ml)
Hyaluronová voda  se silně hydratačním a zklidňujícím protizánětlivých účinke...
718.00 Kč